מתחברים למשפחה

“אם אנו חוזרים לארץ ישראל, עלינו לחזור עם השבת, זה הסמל שלנו המלא יופי וחן, שממנו נוכל לשאוב יופי לכל צורות החיים שלנו.”

ח.נ. ביאליק

חזון הארגון: לאחד את הזהות היהודית בארץ ובעולם סביב השבת כסמל לאומי מוסכם במדינת ישראל ובעם היהודי.

מיזם שבת UNPLUGGED נוסד בשנת 2016 ע”י קרן אבי חי ובתמיכתה.

המיזם פועל מבית עמותת “שערים – מגשימים יהדות ישראלית (ע”ר)”, ומטרתו לאחד את הזהות היהודית בארץ ובתפוצות מסביב לשבת כסמל לאומי וכיום מנוחה.

אנחנו מאמינים שהשבת רלוונטית לכל תחום בחיינו ופועלים בהתאם:

שבת כהזדמנות לחיזוק החברה הישראלית והזהות היהודית – באמצעות שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים מובילים כגון החברה למתנ”סים והחברה להגנת הטבע, בפיתוח תוכניות שבת המותאמות לכל גוני הקשת היהודית בארץ ומַפגישות בין אוכלוסיות שונות. כל התוכניות שאנו תומכים בהם מותאמות לקהל דתי וחילוני גם יחד.

שבת כהזדמנות לבינוי קהילה – באמצעות שיתוף פעולה עם אחת-עשרה רשויות בישראל (עיריות ומועצות מקומיות ואזוריות, במרכז ובפריפריה) שבהן מוכשר הסגל הבכיר להוביל תהליך קהילתי שתוצריו הם תוכניות שבת המותאמות לצרכים המוניציפליים של הרשות.

שבת כהזדמנות לחיזוק הקשר המשפחתי – באמצעות פיתוח של כלים חינוכיים המסייעים למשפחה להתנתק מהמסכים ולהתחבר לעצמה. ממחקרים וסקרים שאנו מבצעים למדנו שהמסר שלנו קליט ומתקבל באהדה גדולה על ידי הציבור – דתיים וחילונים כאחד. יחד עם זאת, התרגום של האהדה וההזדהות לשינוי הרגלים לא תמיד נעשה בקלות בתוך המשפחה. לכן אנו מפתחים מוצרים שמסייעים למשפחה להתחבר סביב הסעודה המשפחתית בשבת. גם פעילויות רבות שלנו מכוונות לחיזוק התא המשפחתי, ובהן מסיבת פיג’מות להורים וילדים בצוותא תל אביב וקבלות שבת עם אמנים מובילים בימי הקורונה.

תוכניות הארגון מופנות לקהל היהודי על כל גווניו בארץ ובחו”ל, ומזמינות כל אחד מאיתנו להתחבר לשבת מתוך אמונותיו ואורחות חייו.

אנו פעילים גם ברשתות החברתיות, בקמפיינים ובתקשורת, בהנגשת המסר של שבת UNPLUGGED מתוך כבוד לכל יהודי באשר הוא. 

מן העיתונות

ד”ר רות קבסה-אברמזון, מנכ”לית המיזם

מוזמנות.ים להאזין לראיון של ד”ר רות קבסה-אברמזון, מנכ”לית המיזם שמספרת על המיזם, הרקע בעקבותיו הוא הוקם, האג’נדה, התוכניות הפועלות במסגרתו ועוד. האזנה נעימה.

כל ההכנסות מיועדות לתמוך בהמשך פעילות העמותה

קניות לשבת

שותפים